Monday, Sep 20
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity
Tripp-Delmont/Armour
9/20 · 2:00 PM Bon Homme Golf Course
Monday, Sep 20
VOLLEYBALL Varsity
1
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (4-4)
3
Wessington Springs
Varsity (6-4)
final
1 2 3 4 T
23 20 25 26 1
25 25 21 28 3
Wessington Springs Elementary
Monday, Sep 20
VOLLEYBALL Junior Varsity
Tripp-Delmont/Armour
Junior Varsity (2-2)
Wessington Springs
Junior Varsity (0-0)
6:30 PM
9/20
Wessington Springs Elementary
Tuesday, Sep 21
VOLLEYBALL Varsity
3
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (5-4)
1
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (2-10)
final
1 2 3 4 T
23 25 25 25 3
25 14 19 20 1
Andes Central High School
Tuesday, Sep 21
VOLLEYBALL Junior Varsity
Tripp-Delmont/Armour
Junior Varsity (2-2)
Andes Central/Dakota Christian
Junior Varsity (0-1)
6:30 PM
9/21
Lake Andes
Wednesday, Sep 22
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

Fish Lake

Tripp-Delmont/Armour
9/22 · 12:00 AM
Thursday, Sep 23
VOLLEYBALL Varsity
0
Mitchell Christian
Varsity (2-8)
3
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (6-4)
final
1 2 3 T
22 12 9 0
25 25 25 3
Tripp-Delmont School District
Thursday, Sep 23
VOLLEYBALL Junior Varsity
Mitchell Christian
Junior High (0-0)
Tripp-Delmont/Armour
Junior High (2-2)
6:30 PM
9/23
Tripp-Delmont School District 33-5
Friday, Sep 24
FOOTBALL Varsity
6
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian
Varsity (1-4)
30
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central
Varsity (4-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 6 6
8 14 8 0 30
Sanborn Central High School
Monday, Sep 27
VOLLEYBALL Varsity
3
Burke
Varsity (12-5)
1
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (6-5)
final
1 2 3 4 T
25 25 18 25 3
22 13 25 13 1
Armour High School
Monday, Sep 27
VOLLEYBALL Junior Varsity
Burke
Junior Varsity (0-0)
Tripp-Delmont/Armour
Junior Varsity (2-2)
6:30 PM
9/27
Armour High School
Tuesday, Sep 28
VOLLEYBALL Varsity
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (6-5)
Marty
Varsity (0-6)
6:30 PM
9/28
Marty
Tuesday, Sep 28
VOLLEYBALL Junior Varsity
Tripp-Delmont/Armour
Junior Varsity (2-2)
Marty
Junior Varsity (0-0)
6:30 PM
9/28
Thursday, Sep 30
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

Invitational/Great Plains Conference

Winner Area
Burke
Alcester-Hudson
Andes Central/Dakota Christian
Avon
Bon Homme
Centerville
Corsica-Stickney
Freeman Academy/Marion
Gayville-Volin
Gregory
Marty
Scotland
Tripp-Delmont/Armour
9/30 · 4:15 PM Burke Golf Club
Thursday, Sep 30
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

Invitational/Great Plains Conference

Avon
Alcester-Hudson
Andes Central/Dakota Christian
Burke
Centerville
Corsica-Stickney
Freeman Academy/Marion
Gayville-Volin
Marty
Scotland
Tripp-Delmont/Armour
Winner Area
Gregory
Bon Homme
9/30 · 4:15 PM Burke Golf Club
Thursday, Sep 30
VOLLEYBALL Varsity

Senior Night

Corsica-Stickney
Varsity (3-10)
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (6-5)
6:30 PM
9/30
Armour High School
Thursday, Sep 30
VOLLEYBALL Junior Varsity
Corsica-Stickney
Junior Varsity (0-1)
Tripp-Delmont/Armour
Junior Varsity (2-2)
6:30 PM
9/30
Armour High School
Friday, Oct 1
FOOTBALL Varsity

LA Homecoming

Miller/Highmore-Harrold
Varsity (2-4)
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian
Varsity (1-4)
7:00 PM
10/1
Lake Andes
Saturday, Oct 2
VOLLEYBALL Varsity

GPC

(0-0)
Tripp-Delmont/Armour
(6-5)
9:00 AM
10/2
Gayville-Volin High School
Go Nighthawks!
News
No recent news