Monday, Oct 11
ORAL INTERPRETATION Varsity

BEC Oral Interp

Sioux Valley
Flandreau
Parker
Beresford
Howard
Baltic
Chester Area
McCook Central
Garretson
10/11 · 8:00 AM Sioux Valley Public School
Monday, Oct 11
VOLLEYBALL Varsity
0
Tri-Valley
Varsity (0-15)
3
Baltic
Varsity (14-6)
final
1 2 3 T
15 14 10 0
25 25 25 3
Baltic High School
Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2A Meet

Madison
Baltic
Dell Rapids
Deubrook Area
Elkton-Lake Benton
Flandreau
Flandreau Indian
Garretson
McCook Central/Montrose
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Tri-Valley
West Central
10/14 · 3:00 PM Madison Golf & Country Club
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2A Meet

Madison
Sioux Falls Christian
Flandreau
Baltic
Dell Rapids
Deubrook Area
Elkton-Lake Benton
Flandreau Indian
Garretson
McCook Central/Montrose
Sioux Valley
Tri-Valley
West Central
10/14 · 3:00 PM Madison Golf & Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity

Senior Parent Night between JV and Varsity

0
Sioux Valley
Varsity (11-13)
3
Baltic
Varsity (15-6)
final
1 2 3 T
13 20 19 0
25 25 25 3
Baltic High School
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity
54
Bridgewater-Emery/Ethan
Varsity (5-3)
0
Baltic
Varsity (1-7)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 54
0 0 0 0 0
Baltic High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior High
Howard
Junior High (0-1-1)
Baltic
Junior High (0-0)
4:00 PM
10/19
Baltic High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity
0
Howard
Varsity (11-13)
3
Baltic
Varsity (16-6)
final
1 2 3 T
23 18 17 0
25 25 25 3
Baltic High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior Varsity
Howard
Junior Varsity (5-4)
Baltic
Junior Varsity (0-2)
6:15 PM
10/19
Baltic High School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Junior Varsity
Baltic
Junior Varsity (0-2)
Lennox
Junior Varsity (1-2)
6:00 PM
10/22
Lennox High School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity
Baltic
Varsity (16-6)
Lennox
Varsity (10-15)
7:00 PM
10/22
Lennox High School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Belle Fourche
Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Bulldogs!
News
No recent news