Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
3
Parker
Varsity (13-11)
0
Canistota
Varsity (2-20)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
13 16 14 0
Canistota School District 43-1
Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2B Meet

Chester Area
Dell Rapids St. Mary
Alcester-Hudson
Arlington
Canistota
Centerville
Colman-Egan
De Smet
Gayville-Volin
Howard
Irene-Wakonda
Lake Preston
Oldham-Ramona/Rutland
Sioux Falls Lutheran
Viborg-Hurley
McCrossan
10/13 · 1:00 PM Dells Rocky Run Golf Course
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2B Meet

Chester Area
Dell Rapids St. Mary
Alcester-Hudson
Viborg-Hurley
Sioux Falls Lutheran
Oldham-Ramona/Rutland
Lake Preston
Irene-Wakonda
Howard
Gayville-Volin
De Smet
Colman-Egan
Centerville
Canistota
Arlington
10/13 · 1:00 PM Dells Rocky Run Golf Course
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity

jv starts at 6pm; C at 5pm; jh at 4:00pm

3
Chester Area
Varsity (21-5)
0
Canistota
Varsity (2-21)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
17 11 13 0
Canistota School District 43-1
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity

Senior Night VB and XC

0
Canistota
Varsity (2-22)
3
Irene-Wakonda
Varsity (12-12)
final
1 2 3 T
15 18 17 0
25 25 25 3
Irene-Wakonda High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Junior Varsity
Canistota
Junior Varsity (0-0)
Irene-Wakonda
Junior Varsity (0-0)
6:15 PM
10/18
Irene-Wakonda High School
Thursday, Oct 21
FOOTBALL Varsity

Class 9AA - State First Round

Canistota/Freeman
Varsity (4-4)
Florence/Henry
Varsity (7-1)
7:00 PM
10/21
Florence School District 14-1
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity
McCook Central/Montrose
Varsity (11-12)
Canistota
Varsity (2-22)
7:30 PM
10/22
Canistota School District 43-1
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Hawks!
News
No recent news