Monday, Oct 11
VOLLEYBALL Varsity
1
Oldham-Ramona/Rutland
Varsity (11-9)
3
Colman-Egan
Varsity (17-3)
final
1 2 3 4 T
18 17 25 21 1
25 25 17 25 3
Colman-Egan Area School
Monday, Oct 11
VOLLEYBALL Junior Varsity
0
Oldham-Ramona/Rutland
Junior Varsity (1-1)
2
Colman-Egan
Junior Varsity (13-2)
final
1 2 T
14 12 0
25 25 2
Colman-Egan Area School
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
2
Colman-Egan
Varsity (17-4)
3
Bridgewater-Emery
Varsity (18-0)
final
1 2 3 4 5 T
20 29 25 23 14 2
25 27 16 25 16 3
Bridgewater-Emery High School
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Junior Varsity
0
Bridgewater-Emery
Junior Varsity (1-3)
2
Colman-Egan
Junior Varsity (14-2)
final
1 2 T
21 21 0
25 25 2
Bridgewater
Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2B Meet

Chester Area
Dell Rapids St. Mary
Alcester-Hudson
Arlington
Canistota
Centerville
Colman-Egan
De Smet
Gayville-Volin
Howard
Irene-Wakonda
Lake Preston
Oldham-Ramona/Rutland
Sioux Falls Lutheran
Viborg-Hurley
McCrossan
10/13 · 1:00 PM Dells Rocky Run Golf Course
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2B Meet

Chester Area
Dell Rapids St. Mary
Alcester-Hudson
Viborg-Hurley
Sioux Falls Lutheran
Oldham-Ramona/Rutland
Lake Preston
Irene-Wakonda
Howard
Gayville-Volin
De Smet
Colman-Egan
Centerville
Canistota
Arlington
10/13 · 1:00 PM Dells Rocky Run Golf Course
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity
44
Elkton-Lake Benton
Varsity (3-5)
22
Colman-Egan
Varsity (2-7)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 44
0 0 0 0 22
Colman-Egan Area School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Dakota Valley Conference

2
Colman-Egan
Varsity (18-4)
0
De Smet
Varsity (11-10)
final
1 2 T
25 25 2
19 16 0
Arlington High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

0
Colman-Egan
Varsity (19-5)
2
Elkton-Lake Benton
Varsity (17-11)
final
1 2 T
25 16 0
27 25 2
Arlington High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

2
Colman-Egan
Varsity (19-5)
1
Castlewood
Varsity (15-7)
final
1 2 3 T
21 25 25 2
25 19 16 1
Arlington High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

0
Colman-Egan
Varsity (19-6)
2
Arlington
Varsity (25-4)
final
1 2 T
27 13 0
29 25 2
Arlington High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior High

7, 8, C

Colman-Egan
Junior High (0-0)
Deubrook Area
Junior High (0-0)
4:00 PM
10/19
Colman-Egan Area School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity
0
Deubrook Area
Varsity (17-11)
3
Colman-Egan
Varsity (20-6)
final
1 2 3 T
19 18 19 0
25 25 25 3
Colman-Egan Area School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior Varsity
0
Deubrook Area
Junior Varsity (4-5)
2
Colman-Egan
Junior Varsity (15-2)
final
1 2 T
16 12 0
25 25 2
Colman-Egan Area School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Junior High
Colman-Egan
Junior High (0-0)
Garretson
Junior High (0-1)
4:00 PM
10/22
Colman-Egan Area School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity
3
Garretson
Varsity (23-1)
0
Colman-Egan
Varsity (20-7)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
15 8 17 0
Colman-Egan Area School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Hawks!
News
No recent news