Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4A Meet

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Crow Creek
McLaughlin
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Stanley County
Todd County
Sanborn Central/Woonsocket
Winner Area
St. Francis Indian
10/14 · 2:00 PM Chamberlain Country Club
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4A Meet

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Crow Creek
McLaughlin
Stanley County
Todd County
Winner Area
Mount Vernon/Plankinton
Sanborn Central/Woonsocket
Mobridge-Pollock
St. Francis Indian
10/14 · 2:00 PM Chamberlain Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity
0
Crazy Horse
Varsity (1-9)
3
Crow Creek
Varsity (11-11)
final
T
0
3
Stephan
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Thunder Nation Tourney

0
Crow Creek
Varsity (11-12)
2
Tripp-Delmont/Armour
Varsity (15-11)
final
1 2 T
16 13 0
25 25 2
Lake Andes
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Thunder Nation Tournament

2
Viborg-Hurley
Varsity (7-16)
0
Crow Creek
Varsity (11-13)
final
1 2 T
25 25 2
9 16 0
Andes Central High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Thunder Nation Volleyball Tourney

0
Crow Creek
Varsity (11-14)
2
Colome
Varsity (7-17)
final
1 2 T
23 15 0
25 25 2
Andes Central High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity
3
Highmore-Harrold
Varsity (15-9)
0
Crow Creek
Varsity (11-15)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
10 8 17 0
Stephan
Tuesday, Oct 19
FOOTBALL Varsity
40
Crow Creek
Varsity (2-5)
0
Crazy Horse
Varsity (2-3)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 40
0 0 0 0 0
Crazy Horse School
Thursday, Oct 21
VOLLEYBALL Varsity
Lakota Tech
Varsity (16-4)
Crow Creek
Varsity (11-15)
5:30 PM
10/21
Stephan
Friday, Oct 22
FOOTBALL Varsity
Crow Creek
Varsity (2-5)
Tiospa Zina
Varsity (6-1)
5:00 PM
10/22
Tiospa Zina Tribal School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Belle Fourche
Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Chieftains!
News
No recent news