Monday, Oct 11
FOOTBALL Junior High
6
Arlington/Lake Preston
Junior High (0-1)
20
Deubrook Area
Junior High (2-2-2)
final
1 2 3 4 T
6 0 0 0 6
12 8 0 0 20
Arlington High School
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
3
Deubrook Area
Varsity (13-9)
0
Dell Rapids
Varsity (12-11)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
16 23 23 0
Dell Rapids High School
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Junior Varsity
Dell Rapids
Junior Varsity (0-4)
Deubrook Area
Junior Varsity (4-4)
6:00 PM
10/12
Dell Rapids High School
Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2A Meet

Madison
Baltic
Dell Rapids
Deubrook Area
Elkton-Lake Benton
Flandreau
Flandreau Indian
Garretson
McCook Central/Montrose
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Tri-Valley
West Central
10/14 · 3:00 PM Madison Golf & Country Club
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 2A Meet

Madison
Sioux Falls Christian
Flandreau
Baltic
Dell Rapids
Deubrook Area
Elkton-Lake Benton
Flandreau Indian
Garretson
McCook Central/Montrose
Sioux Valley
Tri-Valley
West Central
10/14 · 3:00 PM Madison Golf & Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Junior High

8th at 4pm in Aux Gym, 7th at 5pm in Aux Gym, C-Team at 5pm in Main Gym

Arlington
Junior High (0-0)
Deubrook Area
Junior High (0-0)
4:00 PM
10/14
Deubrook Area High School
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity
3
Arlington
Varsity (22-3)
0
Deubrook Area
Varsity (13-10)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
19 16 23 0
Deubrook Area High School
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Junior Varsity
Arlington
Junior Varsity (1-1)
Deubrook Area
Junior Varsity (4-4)
6:00 PM
10/14
Arlington High School
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity
26
Deubrook Area
Varsity (1-7)
7
Waverly-South Shore
Varsity (0-8)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 26
0 0 0 0 7
Waverly-South Shore High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

0
Oldham-Ramona/Rutland
Varsity (13-10)
2
Deubrook Area
Varsity (17-10)
final
1 2 T
17 15 0
25 25 2
Deubrook Area High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

2
Deubrook Area
Varsity (15-10)
1
Estelline/Hendricks
Varsity (14-10)
final
1 2 3 T
25 14 25 2
16 25 18 1
Deubrook Area High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

2
Deubrook Area
Varsity (16-10)
0
Dell Rapids St. Mary
Varsity (16-8)
final
1 2 T
25 25 2
18 17 0
Deubrook Area High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

DVC Tournament

0
Lake Preston
Varsity (6-19)
2
Deubrook Area
Varsity (17-10)
final
1 2 T
7 13 0
25 25 2
Deubrook Area High School
Monday, Oct 18
COMPETITIVE CHEER Varsity

Lake Preston Invitational

Arlington/Lake Preston
Dell Rapids St. Mary
Deubrook Area
Redfield
Elkton-Lake Benton
Faulkton Area
10/18 · 6:00 PM Lake Preston School District
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior High

7, 8, C

Colman-Egan
Junior High (0-0)
Deubrook Area
Junior High (0-0)
4:00 PM
10/19
Colman-Egan Area School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity
0
Deubrook Area
Varsity (17-11)
3
Colman-Egan
Varsity (20-6)
final
1 2 3 T
19 18 19 0
25 25 25 3
Colman-Egan Area School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior Varsity
0
Deubrook Area
Junior Varsity (4-5)
2
Colman-Egan
Junior Varsity (8-1)
final
1 2 T
16 12 0
25 25 2
Colman-Egan Area School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Belle Fourche
Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Dolphins!
News
No recent news