Tuesday, Oct 12
FOOTBALL Junior High
Faith
Junior High (0-0)
Timber Lake
Junior High (1-0)
5:00 PM
10/12
Faith School District 46-2
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity

JV & Varsity

3
Faith
Varsity (16-15)
0
Dupree
Varsity (3-12)
final
1 2 3 T
25 25 26 3
19 16 24 0
Dupree High School
Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 5B Meet

Philip
Bison
Crazy Horse
Faith
Harding County
Jones County
Kadoka Area
Lemmon
New Underwood
Newell
Oelrichs
Takini
Tiospaye Topa
Wall
White River
10/13 · 2:00 PM Lake Waggoner Golf Course
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 5B Meet

Philip
Bison
Crazy Horse
Faith
Harding County
Jones County
Kadoka Area
Lemmon
New Underwood
Newell
Oelrichs
Takini
Tiospaye Topa
Wall
White River
10/13 · 2:00 PM Lake Waggoner Golf Course
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity
0
Cheyenne-Eagle Butte
Varsity (8-16)
3
Faith
Varsity (17-15)
final
1 2 3 T
16 15 8 0
25 25 25 3
Faith Community Center
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity
56
Harding County
Varsity (5-3)
0
Faith
Varsity (3-5)
final
1 2 3 4 T
32 24 0 0 56
0 0 0 0 0
Faith School District 46-2
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity

Senior Night

1
Faith
Varsity (17-16)
3
Timber Lake
Varsity (18-4)
final
1 2 3 4 T
25 22 23 13 1
18 25 25 25 3
Timber Lake School New Gym
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Junior High
Faith
Junior High (0-0)
Timber Lake
Junior High (0-0)
5:00 PM
10/19
Timber Lake Old Gym
Thursday, Oct 21
FOOTBALL Varsity

Class 9B - State First Round

Faith
Varsity (3-5)
Hitchcock-Tulare
Varsity (6-3)
7:00 PM
10/21
Tulare
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity

C game at 5:00 pm. JV and V to follow

Potter County
Varsity (17-7)
Faith
Varsity (17-16)
5:00 PM
10/22
Faith Community Center
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Junior Varsity
Potter County
Junior Varsity (8-6)
Faith
Junior Varsity (0-0)
6:00 PM
10/22
Faith High School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Longhorns!
News
No recent news