Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 1B Meet

Estelline/Hendricks
Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Britton-Hecla
Castlewood
Frederick Area
Hitchcock-Tulare
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Langford Area
Northwestern
Warner
Waverly-South Shore
10/14 · 12:00 PM Webster Golf Course
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 1B Meet

Estelline/Hendricks
Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Britton-Hecla
Castlewood
Frederick Area
Hitchcock-Tulare
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Langford Area
Northwestern
Warner
Waverly-South Shore
10/14 · 12:00 PM Webster Golf Course
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity

JH @ 5:00 pm

0
Waverly-South Shore
Varsity (0-25)
3
Iroquois/Doland
Varsity (4-19)
final
1 2 3 T
13 11 14 0
25 25 25 3
Doland Public School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity
3
Clark/Willow Lake
Varsity (5-13)
1
Iroquois/Doland
Varsity (4-20)
final
1 2 3 4 T
15 25 25 25 3
25 17 15 21 1
Iroquois School District 2-3
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity

JH at 5PM, Varsity to Follow

3
Iroquois/Doland
Varsity (5-20)
0
Mitchell Christian
Varsity (2-15)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
15 11 14 0
Mitchell Christian School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Junior High

JH - 8th 5:00 pm, JV 6:15 pm, Varsity after JV game

Iroquois/Doland
Junior High (0-0)
De Smet
Junior High (0-0)
4:00 AM
10/22
De Smet High School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity

JH 5:00 pm, JV 6:15 pm, Varsity after JV game

Iroquois/Doland
Varsity (5-20)
De Smet
Varsity (12-13)
6:15 PM
10/22
De Smet High School
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Junior Varsity

JH 5:00 pm, JV 6:15 pm, Varsity after JV game

Iroquois/Doland
Junior Varsity (0-3)
De Smet
Junior Varsity (2-7)
6:15 PM
10/22
De Smet High School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Chiefs!
News
No recent news