Monday, Jan 17
GIRLS BASKETBALL Varsity

Lakota Tech Classic

68
Red Cloud
Varsity (7-1)
29
Little Wound
Varsity (2-9)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 68
0 0 0 0 29
Lakota Tech High School
Monday, Jan 17
BOYS BASKETBALL Varsity

Lakota Tech Classic

72
Red Cloud
Varsity (6-3)
42
Little Wound
Varsity (7-3)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 72
0 0 0 0 42
Lakota Tech High School
Tuesday, Jan 18
GIRLS BASKETBALL Varsity

Girls Varsity Start Time Listed

39
New Underwood
Varsity (5-5)
34
Little Wound
Varsity (2-10)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 39
0 0 0 0 34
New Underwood School District
Thursday, Jan 20
GIRLS BASKETBALL Varsity

Varsity Only

57
Crow Creek
Varsity (5-4)
48
Little Wound
Varsity (2-11)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 57
0 0 0 0 48
Little Wound School
Thursday, Jan 20
BOYS BASKETBALL Varsity

Varsity Only

42
Crow Creek
Varsity (3-5)
86
Little Wound
Varsity (8-3)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 42
0 0 0 0 86
Little Wound School
Saturday, Jan 22
GIRLS BASKETBALL Junior Varsity

Double Header

Cheyenne-Eagle Butte
Junior Varsity (0-0)
Little Wound
Junior Varsity (0-0)
1:00 PM MT
1/22
Little Wound School
Saturday, Jan 22
BOYS BASKETBALL Junior Varsity

Double Header

Little Wound
Junior Varsity (0-0)
Cheyenne-Eagle Butte
Junior Varsity (0-1)
1:00 PM MT
1/22
Little Wound School
Saturday, Jan 22
BOYS BASKETBALL Varsity

Boys varsity - Only

68
Cheyenne-Eagle Butte
Varsity (2-6)
75
Little Wound
Varsity (9-3)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 68
0 0 0 0 75
Little Wound School
Tuesday, Jan 25
BOYS BASKETBALL Varsity

C 4:30- JV 6:00- Varsity 7:30

Little Wound
Varsity (9-3)
Pine Ridge
Varsity (2-7)
4:30 PM MT
1/25
Pine Ridge High School Gymnasium
Thursday, Jan 27
GIRLS BASKETBALL Varsity
Little Wound
Varsity (0-0)
Cheyenne-Eagle Butte
Varsity (0-0)
4:30 PM MT
1/27
Cheyenne - Eagle Butte School
Thursday, Jan 27
BOYS BASKETBALL Junior Varsity
Little Wound
Junior Varsity (0-0)
Cheyenne-Eagle Butte
Junior Varsity (0-1)
5:00 PM MT
1/27
Cheyenne - Eagle Butte School
Thursday, Jan 27
BOYS BASKETBALL Varsity
Little Wound
Varsity (9-3)
Cheyenne-Eagle Butte
Varsity (2-6)
6:00 PM MT
1/27
Cheyenne - Eagle Butte School
Saturday, Jan 29
BOYS WRESTLING Varsity

Red Cloud Invite

Red Cloud
Pine Ridge
Little Wound
McLaughlin
Lower Brule
Hill City
Bennett County
Hot Springs
Custer
Rapid City Stevens
1/29 · 10:00 AM MT Red Cloud Indian School
Saturday, Jan 29
GIRLS BASKETBALL Varsity

Girls Varsity Start Time Listed- C Team Games start at 1:00 P.M.

Lakota Tech
Varsity (12-1)
Little Wound
Varsity (2-11)
4:00 PM MT
1/29
Little Wound School
Saturday, Jan 29
BOYS BASKETBALL Varsity

DSU Boys Classic

Canistota
Varsity (4-3)
Little Wound
Varsity (9-3)
6:00 PM CT
1/29
Dakota State University
Go Mustangs!
News
No recent news