Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity

Parents night

3
North Central
Varsity (4-16)
1
Lower Brule
Varsity (7-11)
final
1 2 3 4 T
25 25 17 26 3
15 15 25 24 1
Lower Brule High School
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Junior Varsity
1
Lower Brule
Junior Varsity (0-2)
3
North Central
Junior Varsity (3-4)
final
1 2 3 4 T
15 15 25 24 1
25 25 17 26 3
Lower Brule High School
Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Potter County
Sully Buttes
Faulkton Area
Highmore-Harrold
Sunshine Bible Academy
Herreid/Selby Area
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Faulkton Area
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Potter County
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity

Postponed: Parents Night

Todd County
Varsity (4-2)
Lower Brule
Varsity (4-2)
2:00 PM
10/15
Lower Brule High School
Saturday, Oct 16
FOOTBALL Varsity

Parents Night

44
Todd County
Varsity (5-2)
42
Lower Brule
Varsity (4-3)
final
1 2 3 4 T
14 28 44 44 44
12 28 28 42 42
Lower Brule High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity
3
White River
Varsity (22-4)
0
Lower Brule
Varsity (7-12)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
15 10 18 0
Lower Brule High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL Varsity

FORFEIT

1
Lower Brule
Varsity (5-3)
0
Crazy Horse
Varsity (2-4)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 1
0 0 0 0 0
Crazy Horse School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Sioux!
News
No recent news