Monday, Oct 11
FOOTBALL Junior High
(0-0)
Sully Buttes
(0-0)
12:00 AM
10/11
Hoven Football Field
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Junior High
Sully Buttes
Junior High (0-0-1)
Stanley County
Junior High (0-1)
4:30 PM
10/12
Parkview Auditorium
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
3
Sully Buttes
Varsity (8-17)
2
Stanley County
Varsity (11-9)
final
1 2 3 4 5 T
26 15 16 25 15 3
24 25 25 17 10 2
Parkview Auditorium
Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Potter County
Sully Buttes
Faulkton Area
Highmore-Harrold
Sunshine Bible Academy
Herreid/Selby Area
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Faulkton Area
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Potter County
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity
3
Mobridge-Pollock
Varsity (19-5)
1
Sully Buttes
Varsity (8-18)
final
1 2 3 4 T
25 20 25 25 3
15 25 22 15 1
Sully Buttes High School
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity

Parents' Recognition

0
Sully Buttes
Varsity (4-4)
50
Potter County
Varsity (7-2)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 0
8 16 20 6 50
Gettysburg Sports Complex
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity

7, 8, JV, V

Sully Buttes
Varsity (8-18)
Herreid/Selby Area
Varsity (10-12)
4:00 PM
10/19
Herreid Independent School District
Thursday, Oct 21
FOOTBALL Varsity

Class 9B - State First Round

Sully Buttes
Varsity (4-4)
Alcester-Hudson
Varsity (4-3)
6:00 PM
10/21
Alcester-Hudson School District
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity
Sully Buttes
Varsity (8-18)
Hitchcock-Tulare
Varsity (10-14)
6:30 PM
10/22
Sully Buttes High School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Chargers!
News
No recent news