Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
3
Valentine, NE
Varsity (2-1)
0
Todd County
Varsity (8-17)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
16 21 7 0
Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4A Meet

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Crow Creek
McLaughlin
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Stanley County
Todd County
Sanborn Central/Woonsocket
Winner Area
St. Francis Indian
10/14 · 2:00 PM Chamberlain Country Club
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4A Meet

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Crow Creek
McLaughlin
Stanley County
Todd County
Winner Area
Mount Vernon/Plankinton
Sanborn Central/Woonsocket
Mobridge-Pollock
St. Francis Indian
10/14 · 2:00 PM Chamberlain Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity

C match starts @ 5:15, JV-6:30, Varsity 8:00

0
Bennett County
Varsity (3-20)
3
Todd County
Varsity (9-17)
final
T
0
3
118 E Denver Dr
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity

Postponed: Parents Night

Todd County
Varsity (4-2)
Lower Brule
Varsity (4-2)
2:00 PM
10/15
Lower Brule High School
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity
1
Todd County
Varsity (9-18)
2
Lemmon
Varsity (8-14)
final
1 2 3 T
25 23 19 1
16 25 25 2
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Douglas Invitational

2
New Underwood
Varsity (10-15)
0
Todd County
Varsity (10-20)
final
1 2 T
28 25 2
26 15 0
420 Patriot Dr
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Douglas Invitational

2
Rapid City Christian
Varsity (19-9)
0
Todd County
Varsity (10-20)
final
1 2 T
25 25 2
7 5 0
420 Patriot Dr
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity

Douglas Invitational

0
St. Francis Indian
Varsity (3-16)
2
Todd County
Varsity (10-20)
final
1 2 T
21 17 0
25 25 2
420 Patriot Dr
Saturday, Oct 16
FOOTBALL Varsity

Parents Night

44
Todd County
Varsity (5-2)
42
Lower Brule
Varsity (4-3)
final
1 2 3 4 T
14 28 44 44 44
12 28 28 42 42
Lower Brule High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL Varsity
3
Todd County
Varsity (11-20)
0
St. Francis Indian
Varsity (3-18)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
7 5 21 0
St. Francis
Thursday, Oct 21
VOLLEYBALL Varsity
3
Todd County
Varsity (12-20)
0
Little Wound
Varsity (4-19)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
15 17 17 0
Little Wound School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Belle Fourche
Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Falcons!
News
No recent news