Wednesday, Oct 13
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Potter County
Sully Buttes
Faulkton Area
Highmore-Harrold
Sunshine Bible Academy
Herreid/Selby Area
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Wednesday, Oct 13
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 4B Meet

Faulkton Area
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Ipswich
Leola
Lower Brule
Lyman
McIntosh
Miller
North Central
Potter County
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Timber Lake
Wakpala
Wessington Springs
Wolsey-Wessington
10/13 · 1:00 PM Gettysburg Country Club
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity

Parent Night

3
North Central
Varsity (5-16)
0
Wakpala
Varsity (0-11-1)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
5 8 11 0
Wakpala
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Junior Varsity
Wakpala
Junior Varsity (0-0)
North Central
Junior Varsity (3-4)
5:30 PM
10/14
Wakpala
Saturday, Oct 16
VOLLEYBALL Varsity
25
Oelrichs
Varsity (3-8)
12
Wakpala
Varsity (0-12-1)
final
1 2 3 T
25 25 25 25
13 16 12 12
Oelrichs Public School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity
0
Wakpala
Varsity (0-13-1)
3
McIntosh
Varsity (5-20)
final
1 2 3 T
12 13 17 0
25 25 25 3
McIntosh
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Junior Varsity
Wakpala
Junior Varsity (0-0)
McIntosh
Junior Varsity (0-0)
4:00 PM
10/18
McIntosh
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity

JV/Varsity

Wakpala
Varsity (0-13-1)
Dupree
Varsity (3-13)
5:00 PM
10/22
Dupree High School
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McCrossan
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class B State Meet

Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson
Arlington
Tripp-Delmont/Armour
Avon
Bison
Bridgewater-Emery
Britton-Hecla
Burke
Canistota
Castlewood
Centerville
Chester Area
Colman-Egan
Corsica-Stickney
Crazy Horse
De Smet
Dell Rapids St. Mary
Estelline/Hendricks
North Central
Faith
Faulkton Area
Frederick Area
Freeman
Gayville-Volin
Potter County
Gregory
Harding County
Herreid/Selby Area
Highmore-Harrold
Hitchcock-Tulare
Howard
Ipswich
Irene-Wakonda
Iroquois/Doland
James Valley Christian
Jones County
Kadoka Area
Kimball/White Lake
Lake Preston
Langford Area
Lemmon
Leola
Lower Brule
Lyman
Freeman Academy/Marion
Marty
McIntosh
Menno
Miller
Mitchell Christian
New Underwood
Newell
Northwestern
Oelrichs
Oldham-Ramona/Rutland
Philip
Platte-Geddes
Scotland
Sioux Falls Lutheran
Sully Buttes
Sunshine Bible Academy
Takini
Timber Lake
Tiospaye Topa
Viborg-Hurley
Wakpala
Wall
Warner
Waverly-South Shore
Wessington Springs
White River
Wolsey-Wessington
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Sioux!
News
No recent news