Monday, Oct 11
FOOTBALL Junior Varsity
Webster Area
Junior Varsity (0-1)
Milbank
Junior Varsity (0-1)
4:00 PM
10/11
A.B. Campbell Stadium
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
2
Langford Area
Varsity (15-10)
3
Webster Area
Varsity (13-12)
final
1 2 3 4 5 T
25 25 21 20 14 2
23 20 25 25 16 3
Webster Armory
Thursday, Oct 14
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 1A Meet

Webster Area
Florence/Henry
Milbank
Sisseton
Tiospa Zina
Groton Area
Clark/Willow Lake
Redfield
Dakota Hills
Deuel
Great Plains Lutheran
Hamlin
Tri-State
10/14 · 3:30 PM Webster Golf Course
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Region 1A Meet

Webster Area
Florence/Henry
Clark/Willow Lake
Sisseton
Milbank
Groton Area
Redfield
Tiospa Zina
Dakota Hills
Deuel
Great Plains Lutheran
Hamlin
Tri-State
10/14 · 3:30 PM Webster Golf Course
Thursday, Oct 14
FOOTBALL Junior High

Triangular w/Groton

Webster Area
Junior High (0-0)
Dakota Hills
Junior High (0-2)
4:00 PM
10/14
Webster Area Sports Complex
Thursday, Oct 14
VOLLEYBALL Varsity
3
Webster Area
Varsity (14-12)
0
Tiospa Zina
Varsity (4-23)
final
1 2 3 T
25 25 25 3
23 21 21 0
Tiospa Zina Tribal School
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity

Homecoming in Wilmot

32
Webster Area
Varsity (1-7)
7
Dakota Hills
Varsity (1-7)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 32
0 0 0 0 7
Wilmot High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity

At Ortonville

3
Webster Area
Varsity (15-12)
2
Ortonville, MN
Varsity (1-5)
final
1 2 3 4 5 T
21 22 25 25 15 3
25 25 14 18 9 2
Ortonville
Friday, Oct 22
VOLLEYBALL Varsity
Redfield
Varsity (13-10)
Webster Area
Varsity (15-12)
6:00 PM
10/22
Webster Armory
Saturday, Oct 23
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Belle Fourche
Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM Yankton Trail Park
Go Bearcats!
News
No recent news