Basketball 2021-22
Event Time Location Result
away-team-logo Castlewood vs. away-team-logo Clark/Willow Lake 4:00 PM CT Castlewood Schools away-team-logo 55-48 Double-Header
away-team-logo Kimball/White Lake vs. away-team-logo Sanborn Central/Woonsocket 4:00 PM CT Kimball High School away-team-logo 61-50 Double Header
away-team-logo Tripp-Delmont/Armour vs. away-team-logo Andes Central/Dakota Christian 4:00 PM CT Tripp-Delmont School District 33-5 away-team-logo 69-38 DH
away-team-logo Hitchcock-Tulare vs. away-team-logo Warner 4:00 PM CT Tulare away-team-logo 54-49 Double Header
away-team-logo Bison vs. away-team-logo Tiospaye Topa 4:00 PM MT Bison High School Gym away-team-logo 57-52 Double header - JV Girls, Varsity Girls, Varsity Boys
away-team-logo Estelline/Hendricks vs. away-team-logo Great Plains Lutheran 5:00 PM CT Estelline High School away-team-logo 53-48
away-team-logo North Central vs. away-team-logo Leola/Frederick Area 5:15 PM CT Eureka High School away-team-logo 58-35 Doubleheader
away-team-logo Bowman County, ND vs. away-team-logo Lemmon 5:30 PM MT away-team-logo 72-61 JV/V
away-team-logo Dupree vs. away-team-logo Harding County 5:30 PM MT Dupree High School away-team-logo 97-50 JV/V, JV starts at 5:30
away-team-logo Oldham-Ramona/Rutland vs. away-team-logo James Valley Christian 6:00 PM CT Oldham Gym away-team-logo 78-63 JV GBB 4:00 PM,JV BBB 5:00 PM, V GBB 6:00 PM, V BBB 7:15 PM.
away-team-logo Waverly-South Shore vs. away-team-logo Tri-State, ND 6:15 PM CT Waverly-South Shore High School
PPD

Postponed

away-team-logo Florence/Henry vs. away-team-logo Northwestern 6:30 PM CT Florence School District 14-1 away-team-logo 32-31
away-team-logo Highmore-Harrold vs. away-team-logo Faulkton Area 6:30 PM CT Hyde County Memorial Auditorium away-team-logo 59-58 Parents Night
away-team-logo Sunshine Bible Academy vs. away-team-logo Non-Varsity Opponent 6:30 PM CT SBA Event Center Lower Brule JV - JH @ 4:00 pm
away-team-logo Winner vs. away-team-logo Pierre T.F. Riggs 6:30 PM CT Winner High School away-team-logo 46-43
away-team-logo Freeman vs. away-team-logo Parker 7:00 PM CT Freeman High School away-team-logo 61-27 DH No C-Game/JV-5pm/V-7pm
away-team-logo Belle Fourche vs. away-team-logo Lead-Deadwood 7:00 PM MT Belle Fourche High School away-team-logo 68-32 4:00 JV / 7:00 Var
away-team-logo Sully Buttes vs. away-team-logo Ipswich 7:15 PM CT Sully Buttes High School away-team-logo 35-33 JV at 6:00
away-team-logo Dakota Valley vs. away-team-logo West Central 7:30 PM CT Dakota Valley High School away-team-logo 73-60
away-team-logo Dell Rapids vs. away-team-logo Sioux Falls Christian 7:30 PM CT Dell Rapids High School away-team-logo 66-57
away-team-logo Deuel vs. away-team-logo Arlington 7:30 PM CT Deuel High School away-team-logo 79-44 Doubleheader
away-team-logo Gayville-Volin vs. away-team-logo Sioux Falls Lutheran 7:30 PM CT Gayville-Volin High School away-team-logo 61-26
away-team-logo Howard vs. away-team-logo De Smet 7:30 PM CT Howard High School away-team-logo 59-38 Doubleheader
away-team-logo Huron vs. away-team-logo Mitchell 7:30 PM CT Huron Arena away-team-logo 64-51 JV 3:30 pm and Soph 4:45 pm Huron Arena; 9th 3:30 Huron High School
away-team-logo McCook Central/Montrose vs. away-team-logo Beresford 7:30 PM CT Montrose School District away-team-logo 61-54 Boys Games Only
away-team-logo Wessington Springs vs. away-team-logo Mount Vernon/Plankinton 7:30 PM CT Wessington Springs Elementary away-team-logo 63-46
away-team-logo Wolsey-Wessington vs. away-team-logo Iroquois/Doland 7:30 PM CT Wolsey-Wessington School District away-team-logo 65-25 JH 4:45 followed by JV & Varsity
away-team-logo Yankton vs. away-team-logo Harrisburg 7:30 PM CT Yankton High School away-team-logo 46-45 Double Header
away-team-logo Viborg-Hurley vs. away-team-logo Alcester-Hudson 7:45 PM CT Viborg-Hurley Middle School away-team-logo 53-23 DH
away-team-logo Britton-Hecla vs. away-team-logo Wilmot 8:00 PM CT Britton-Hecla Arena away-team-logo 45-36 Doubleheader - JV Girls - 5, JV Boys - 5, V Girls - 6:30, V Boys - 8:00
away-team-logo Ethan vs. away-team-logo Bridgewater-Emery 8:00 PM CT Ethan High School away-team-logo 56-41 DH
away-team-logo Wagner vs. away-team-logo Gregory 8:00 PM CT Gregory Memorial Auditorium away-team-logo 56-55 Double Header
away-team-logo Miller vs. away-team-logo Redfield 8:00 PM CT Miller Armory away-team-logo 59-32 Doubleheader
away-team-logo Mitchell Christian vs. away-team-logo Corsica-Stickney 8:00 PM CT Mitchell Christian School away-team-logo 61-23 Double Header
away-team-logo Hamlin vs. away-team-logo Sioux Valley 8:00 PM CT Sanford Pentagon away-team-logo 59-52 Double Header
away-team-logo Scotland vs. away-team-logo Centerville 8:00 PM CT Scotland High School away-team-logo 57-42 DH, JV begins at 5:15
away-team-logo Rapid City Christian vs. away-team-logo Sturgis Brown 8:00 PM MT Rapid City Christian School away-team-logo 38-33