Winner Warriors

Scores
Sioux Falls Christian L 67-54
Lakota Tech W 60-53
Sioux Valley L 58-54
Red Cloud W 57-28
Mobridge-Pollock W 72-52
News
No recent news
Saturday, Dec 11
BOYS BASKETBALL Varsity

JV's at 3:00; Girls 4:15; Boys 5:30

39
Wagner
Varsity (0-1)
72
Winner
Varsity (1-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 39
0 0 0 0 72
Winner High School
Tuesday, Dec 14
BOYS BASKETBALL Varsity

C's - 4:00; JV's- 5:15; V Girls 6:30

36
Stanley County
Varsity (0-1)
55
Winner
Varsity (2-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 36
0 0 0 0 55
Winner High School
Friday, Dec 17
BOYS BASKETBALL Varsity

C's - 4:00; JV's- 5:15; V Girls 6:30

55
West Central
Varsity (2-1)
67
Winner
Varsity (3-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 55
0 0 0 0 67
Winner High School
Saturday, Dec 18
BOYS BASKETBALL Varsity

Parents Night JV - 2:00; V - 3:15

55
Winner
Varsity (4-0)
24
Sully Buttes
Varsity (0-2)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 55
0 0 0 0 24
Sully Buttes High School
Tuesday, Dec 28
BOYS BASKETBALL Varsity

doubleheader - JV's 3:00, V Girls 4:00, V boys 5:15

31
Bon Homme
Varsity (1-2)
69
Winner
Varsity (5-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 31
0 0 0 0 69
Winner High School
Thursday, Dec 30
BOYS BASKETBALL Varsity

DH, Boy's C - 3:00 Girls C - 3:00 Girls JV - 4:00 Boys JV - 4:00 Girls V - 5:15 Boys v - 6:30

56
Winner
Varsity (6-0)
51
Parkston
Varsity (5-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 56
0 0 0 0 51
Parkston School District 33-3
Tuesday, Jan 4
BOYS BASKETBALL Varsity

4:00 C team - Community Center; 5:00 - JV - Community Center - V 7:45 - Armory

42
Winner
Varsity (7-0)
26
Chamberlain
Varsity (2-2)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 42
0 0 0 0 26
Chamberlain Armory
Saturday, Jan 8
BOYS BASKETBALL Varsity

Sacred Hoops Classic

45
Madison
Varsity (3-4)
48
Winner
Varsity (8-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 45
0 0 0 0 48
Corn Palace
Tuesday, Jan 11
BOYS BASKETBALL Varsity
43
Pierre T.F. Riggs
Varsity (4-3)
46
Winner
Varsity (9-0)
final
1 2 3 4 T
PIE 0 0 0 0 43
0 0 0 0 46
Winner High School
Thursday, Jan 20
BOYS BASKETBALL Varsity
50
Tri-Valley
Varsity (2-6)
56
Winner
Varsity (10-0)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 50
0 0 0 0 56
Winner High School
Tuesday, Jan 25
BOYS BASKETBALL Varsity

C - 5:15, JV 6:30, V - 8:00

64
Winner
Varsity (11-0)
48
Todd County
Varsity (5-5)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 64
0 0 0 0 48
118 E Denver Dr
Friday, Jan 28
BOYS BASKETBALL Varsity

DH

60
Winner
Varsity (12-0)
51
Mount Vernon/Plankinton
Varsity (8-4)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 60
0 0 0 0 51
Plankinton
Monday, Jan 31
BOYS BASKETBALL Varsity

JV 6:30PM

60
Winner
Varsity (12-1)
69
Gregory
Varsity (9-5)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 60
0 0 0 0 69
Gregory Memorial Auditorium
Tuesday, Feb 1
BOYS BASKETBALL Varsity
38
Miller
Varsity (1-12)
72
Winner
Varsity (13-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 38
0 0 0 0 72
Winner High School
Saturday, Feb 5
BOYS BASKETBALL Varsity

1:00mst/2:00cst Double Header

26
Cheyenne-Eagle Butte
Varsity (3-9)
59
Winner
Varsity (14-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 26
0 0 0 0 59
Winner High School
Tuesday, Feb 8
BOYS BASKETBALL Varsity
78
Winner
Varsity (15-1)
35
St. Francis Indian
Varsity (2-12)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 78
0 0 0 0 35
St. Fancis
Friday, Feb 11
BOYS BASKETBALL Varsity
19
McLaughlin
Varsity (5-8)
64
Winner
Varsity (16-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 19
0 0 0 0 64
Winner High School
Tuesday, Feb 15
BOYS BASKETBALL Varsity

DH

54
Winner
Varsity (17-1)
50
Platte-Geddes
Varsity (14-5)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 54
0 0 0 0 50
Platte-Geddes Elementary and Multi-Purpose Room
Friday, Feb 18
BOYS BASKETBALL Varsity
49
Winner
Varsity (18-1)
30
Mobridge-Pollock
Varsity (8-8)
final
1 2 3 4 T
9 22 6 12 49
6 16 6 2 30
Mobridge High School
Monday, Feb 21
BOYS BASKETBALL Varsity

C- 3:00 JV - 4:00 V -5:15 rolling schedule

42
Crow Creek
Varsity (7-13)
75
Winner
Varsity (19-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 42
0 0 0 0 75
Winner High School
Tuesday, Mar 1
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - Region 6 Quarterfinal

31
McLaughlin
Varsity (5-14)
62
Winner
Varsity (20-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 31
0 0 0 0 62
Winner High School
Friday, Mar 4
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - Region 6 Semifinal

52
Mobridge-Pollock
Varsity (9-11)
72
Winner
Varsity (21-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 52
0 0 0 0 72
Winner High School
Tuesday, Mar 8
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - SoDak 16

28
Red Cloud
Varsity (15-7)
57
Winner
Varsity (22-1)
final
1 2 3 4 T
0 0 0 0 28
0 0 0 0 57
Kadoka Area High School
Thursday, Mar 17
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - State Quarterfinal

58
Sioux Valley
Varsity (19-5)
54
Winner
Varsity (22-2)
final
1 2 3 4 T
17 17 16 8 58
10 14 14 16 54
Summit Arena at The Monument
Friday, Mar 18
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - State Consolation Semifinal

53
Lakota Tech
Varsity (16-7)
60
Winner
Varsity (23-2)
final
1 2 3 4 T
10 16 14 13 53
17 9 16 18 60
Summit Arena at The Monument
Saturday, Mar 19
BOYS BASKETBALL Varsity

Class A - State Consolation Championship

67
Sioux Falls Christian
Varsity (16-10)
54
Winner
Varsity (23-3)
final
1 2 3 4 T
13 19 16 19 67
15 6 13 20 54
Summit Arena at The Monument
Scores
Sioux Falls Christian L 67-54
Lakota Tech W 60-53
Sioux Valley L 58-54
Red Cloud W 57-28
Mobridge-Pollock W 72-52
News
No recent news
News
No recent news