Deubrook Area Dolphins

Scores
Mitchell Invite 5th 190.00
Rider Cheer & Dance Invite 9th 193.00
O'Gorman Invite 9th 166.50
Harrisburg Invitational 10th 163.50
Sioux Valley Competitive Cheer/Dance Meet 2nd 0.00
News
No recent news
Monday, Aug 30
COMPETITIVE CHEER

St. Mary Invite

1
Dell Rapids St. Mary
2
Dell Rapids
3
Arlington/Lake Preston
4
Elkton-Lake Benton
5
Parkston
-
Deubrook Area
8/30 · 6:00 PM CT St. Mary High School
Tuesday, Sep 7
COMPETITIVE CHEER

Quarrier Invite

1
Sioux Valley
2
Dakota Valley
3
Elkton-Lake Benton
4
Dell Rapids
5
Deubrook Area
6
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
7
Dell Rapids St. Mary
9/7 · 6:30 PM CT Dell Rapids High School
Saturday, Sep 18
COMPETITIVE CHEER

Brookings High School Invitational

1
O'Gorman
2
Sioux Falls Roosevelt
3
Sioux Valley
4
Sioux Falls Jefferson
5
Brandon Valley
6
Mitchell
7
Brookings
8
Watertown
9
Sioux Falls Washington
10
Rapid City Stevens
11
Yankton
12
Rapid City Central
13
Sioux Falls Lincoln
14
Dell Rapids St. Mary
15
Wagner
16
Pierre T.F. Riggs
17
Aberdeen Central
18
Dell Rapids
19
Huron
20
Dakota Valley
20
Deubrook Area
20
Harrisburg
20
Tea Area
9/18 · 11:00 AM CT Swiftel Center
Thursday, Sep 23
COMPETITIVE CHEER

Sioux Valley Competitive Cheer/Dance Meet

1
Redfield
2
Sioux Valley
2
Dell Rapids
2
Deubrook Area
2
Brookings
2
Faulkton Area
2
Arlington/Lake Preston
9/23 · 6:00 PM CT Sioux Valley Public School
Saturday, Sep 25
COMPETITIVE CHEER

Harrisburg Invitational

1
Sioux Falls Jefferson
2
Harrisburg
3
Sioux Falls Roosevelt
4
O'Gorman
5
Sioux Falls Washington
6
Mitchell
7
Sioux Falls Lincoln
8
Aberdeen Central
9
Watertown
10
Deubrook Area
10
Yankton
12
Dakota Valley
13
Gregory
14
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
15
Parkston
16
Brookings
9/25 · 10:00 AM CT Harrisburg High School
Tuesday, Sep 28
COMPETITIVE CHEER

O'Gorman Invite

1
O'Gorman
2
Sioux Valley
2
Sioux Falls Jefferson
4
Sioux Falls Roosevelt
5
Harrisburg
6
Dakota Valley
7
Sioux Falls Washington
8
Pierre T.F. Riggs
9
Deubrook Area
10
Sioux Falls Lincoln
11
Brookings
11
Dell Rapids
11
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
11
Winner Area
11
Yankton
9/28 · 5:00 PM CT O'Gorman High School
Saturday, Oct 2
COMPETITIVE CHEER

Rider Cheer & Dance Invite

1
Harrisburg
2
O'Gorman
3
Sioux Valley
4
Sioux Falls Roosevelt
5
Brookings
6
Sioux Falls Washington
7
Rapid City Central
8
Sioux Falls Lincoln
9
Deubrook Area
10
Yankton
11
Brandon Valley
12
Aberdeen Central
13
Rapid City Stevens
13
Winner Area
15
Custer
15
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
15
Wagner
15
Tea Area
10/2 · 11:00 AM CT Sanford Pentagon
Saturday, Oct 9
COMPETITIVE CHEER

Mitchell Invite

1
Brandon Valley
2
Mitchell
3
Dell Rapids St. Mary
4
Pierre T.F. Riggs
5
Deubrook Area
6
Aberdeen Central
6
Bon Homme
6
Elkton-Lake Benton
6
Gregory
6
Huron
6
Arlington/Lake Preston
6
Lyman
6
Parkston
6
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
6
Rapid City Central
6
Sioux Valley
6
Wagner
6
Wolsey-Wessington
6
Yankton
10/9 · 10:00 AM CT Corn Palace
Monday, Oct 18
COMPETITIVE CHEER

Lake Preston Invitational

Arlington/Lake Preston
Dell Rapids St. Mary
Deubrook Area
Redfield
Elkton-Lake Benton
Faulkton Area
10/18 · 6:00 PM CT Lake Preston School District
Scores
Mitchell Invite 5th 190.00
Rider Cheer & Dance Invite 9th 193.00
O'Gorman Invite 9th 166.50
Harrisburg Invitational 10th 163.50
Sioux Valley Competitive Cheer/Dance Meet 2nd 0.00
News
No recent news
News
No recent news