Winner Area Warriors

Scores
SESD Conference XC Meet FINAL 0
MCM Invitiational FINAL 0
Winner Cross Country Invitational FINAL 0
News
No recent news
Friday, Aug 27
GIRLS CROSS COUNTRY

Winner Cross Country Invitational

-
Crow Creek
-
St. Francis Indian
-
Todd County
-
Burke
-
Gregory
-
Lower Brule
-
Lyman
-
White River
-
Jones County
-
Stanley County
-
Winner Area
8/27 · 10:00 AM CT Winner Country Club
Tuesday, Aug 31
GIRLS CROSS COUNTRY

MCM Invitiational

-
McCook Central/Montrose
-
Baltic
-
Bridgewater-Emery
-
Burke
-
Canistota
-
Chamberlain
-
Colman-Egan
-
Dell Rapids
-
Dell Rapids St. Mary
-
De Smet
-
Deubrook Area
-
Flandreau
-
Freeman
-
Garretson
-
Hanson
-
Howard
-
Iroquois/Doland
-
Lake Preston
-
Menno
-
Mitchell Christian
-
Oldham-Ramona/Rutland
-
Parker
-
Ethan/Parkston
-
Tri-Valley
-
Viborg-Hurley
-
Wessington Springs
-
Winner Area
-
Freeman Academy/Marion
8/31 · 4:15 PM CT McCook Country Club
Friday, Sep 10
GIRLS CROSS COUNTRY

Bennett County Invite

Bennett County
Lakota Tech
Pine Ridge
Red Cloud
Little Wound
St. Francis Indian
Todd County
White River
Jones County
Lyman
Kadoka Area
Crazy Horse
Wall
Philip
Winner Area
New Underwood
Rapid City Christian
Hot Springs
Custer
9/10 · 1:00 PM MT Martin Golf Course
Thursday, Sep 16
GIRLS CROSS COUNTRY

Big Dakota Conference

Chamberlain
Mobridge-Pollock
McLaughlin
Cheyenne-Eagle Butte
Stanley County
Miller
Winner Area
Crow Creek
Todd County
9/16 · 2:30 PM CT Chamberlain Country Club
Saturday, Sep 25
GIRLS CROSS COUNTRY

Platte-Geddes Invitational

Andes Central/Dakota Christian
Avon
Burke
Corsica-Stickney
Gregory
Hanson
Lower Brule
Menno
Mitchell Christian
Platte-Geddes
Scotland
Wagner
Winner Area
Marty
9/25 · 10:00 AM CT Lake Platte Golf Course
Thursday, Sep 30
GIRLS CROSS COUNTRY

Invitational/Great Plains Conference

Avon
Alcester-Hudson
Andes Central/Dakota Christian
Burke
Centerville
Corsica-Stickney
Freeman Academy/Marion
Gayville-Volin
Marty
Scotland
Tripp-Delmont/Armour
Winner Area
Gregory
Bon Homme
9/30 · 4:15 PM CT Burke Golf Club
Monday, Oct 4
GIRLS CROSS COUNTRY

SESD Conference XC Meet

1
Chamberlain
2
Ethan/Parkston
3
Gregory
4
Mount Vernon/Plankinton
5
Burke
6
Platte-Geddes
-
Bon Homme
-
Wagner
-
Winner Area
10/4 · 2:00 PM CT Gregory Golf Club
Thursday, Oct 7
GIRLS CROSS COUNTRY

Ethan/Parkston XC Meet

Kimball/White Lake
Ethan/Parkston
Avon
Tripp-Delmont/Armour
Andes Central/Dakota Christian
Corsica-Stickney
James Valley Christian
Mitchell Christian
Mount Vernon/Plankinton
Wagner
Winner Area
10/7 · 4:15 PM CT Ethan High School
Thursday, Oct 14
GIRLS CROSS COUNTRY

SDHSAA Region 4A Meet

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Crow Creek
McLaughlin
Stanley County
Todd County
Winner Area
Mount Vernon/Plankinton
Sanborn Central/Woonsocket
Mobridge-Pollock
St. Francis Indian
10/14 · 2:00 PM CT Chamberlain Country Club
Saturday, Oct 23
GIRLS CROSS COUNTRY

SDHSAA Class A State Meet

Andes Central/Dakota Christian
Baltic
Belle Fourche
Bennett County
Beresford
Bon Homme
Canton
Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte
Clark/Willow Lake
Crow Creek
Custer
Dakota Valley
Dell Rapids
Deubrook Area
Deuel
Dupree
Elk Point-Jefferson
Elkton-Lake Benton
Ethan/Parkston
Flandreau
Flandreau Indian
Florence/Henry
Garretson
Great Plains Lutheran
Groton Area
Hamlin
Hanson
Hill City
Hot Springs
Lakota Tech
Lead-Deadwood
Lennox
Little Wound
Madison
McCook Central/Montrose
McLaughlin
Milbank
Mobridge-Pollock
Mount Vernon/Plankinton
Parker
Pine Ridge
Rapid City Christian
Red Cloud
Redfield
Tri-State
Sioux Falls Christian
Sioux Valley
Sisseton
St. Francis Indian
St. Thomas More
Stanley County
Tea Area
Tiospa Zina
Todd County
Tri-Valley
Vermillion
Wagner
Webster Area
West Central
Dakota Hills
Winner Area
Sanborn Central/Woonsocket
10/23 · 12:00 PM CT Yankton Trail Park
Scores
SESD Conference XC Meet FINAL 0
MCM Invitiational FINAL 0
Winner Cross Country Invitational FINAL 0
News
No recent news
News
No recent news